Psie przedszkole – po co szczeniakowi przedszkole dla psów?

autor

DATA

kategoria

tagi

Psie przedszkole – po co szczeniakowi przedszkole dla psów?

Do naszego domu przyjeżdża szczenię. Oprócz tego, że jest małe, puchate i ma słodkie oczy, potrafi też nieźle dać w kość. A to nasika trzy razy w trakcie dnia na ulubiony dywan, a to ciągnie do wszystkich psów na spacerze, a nas ma głęboko gdzieś. Jak sobie z tym poradzić? Z pomocą przychodzą zajęcia psiego przedszkola. Dowiedz się po co psu psie przedszkole, na co warto zwrócić uwagę przeglądając program zajęć oraz co psie przedszkole ma do wychowania psa.

Zajęcia psiego przedszkola – dla kogo?

Na zajęcia psiego przedszkola mogą uczęszczać szczeniaki po minimum dwóch szczepieniach na choroby zakaźne. Psie przedszkole to szkolenie grupowe, dedykowane szczeniakom od 3 do 5 miesiąca życia. Właśnie wtedy psy chłoną najwięcej wiedzy, najszybciej uczą się pożądanych zachowań, a to co wypracują wraz z właścicielem, zostaje z nimi na całe życie.

Fajnie, jeżeli miejsce, w którym odbywają się zajęcia ze szczeniakami to ogrodzony teren lub duża sala. Dobre psie przedszkole charakteryzują niewielkie grupy psów i ich opiekunów (maksimum 4 pary: pies + opiekun). Dlaczego? Ponieważ zarówno psy, jak i właściciele, mają wtedy większe szanse na wartościową naukę, a przy okazji zorganizowanie sobie bezpiecznej przestrzeni.

Jeśli z powodu charakteru i usposobienia szczeniaka, bardziej interesują Was zajęcia indywidualne czy konsultacje behawioralne, warto skontaktować się w tej sprawie bezpośrednio z wybraną szkołą dla psów i zapytać jakie są możliwości i opcje. Polecamy sprawdzić nasze usługi!

Dlaczego warto zapisać szczenię na psie przedszkole?

Psie przedszkole to przede wszystkim inwestycja w przyszłość Twoją i Twojego psa. Na zajęciach najważniejsza jest prawidłowa socjalizacja, zarówno z ludźmi, jak i innymi psami. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ wiele problemów behawioralnych, które prezentuje dorosły pies, wynika najczęściej ze źle przeprowadzonej socjalizacji w wieku szczenięcym.

Podczas zajęć na psim przedszkolu poruszane są także kwestie psiej komunikacji (dla ciekawych tego tematu, polecam Komunikuj się, Psie! – akademia mowy ciała) oraz to, jak powinna wyglądać zabawa psów, która również ma swoje zasady. Oprócz tego na psim przedszkolu skupia się uwagę na budowaniu pewności siebie szczeniaków. Wszystko po to, aby wyrosły na silne psychicznie, nieustraszone dorosłe psy.

Czego nauczy się szczeniak w psim przedszkolu?

Już na pierwszych zajęciach psiego przedszkola szczeniaki uczą się wchodzenia na różne powierzchnie i przedmioty, co wspomaga budowanie świadomości ciała psa i redukuje stres przed nieznanym. Im więcej niestandardowych „przeszkód” na ich drodze, tym lepiej! Wprowadzane są również sygnały do nagrody, np. kiedy nasz szczeniak prezentuje pożądane zachowania.

Psie przedszkole to także przestrzeń na poruszenie kwestii zabiegów pielęgnacyjnych i tego, jak oswoić z nimi psa od małego, aby nie mieć później problemu chociażby z obcinaniem pazurów czy wizytą u groomera.

Czego jeszcze nauczy się pies i jego przewodnik podczas zajęć psiego przedszkola? Chodzenia na luźnej smyczy, które przyda się szczególnie w mieście, skupiania uwagi na przewodniku, podstaw motywacji. Warto też wybrać przydatne komendy, których chcemy nauczyć szczenię i które przydadzą nam się potem we wspólnym życiu. Ponadto pod okiem trenera, uczymy swojego psa skupienia uwagi w różnych rozproszeniach, by nasz pies był w stanie elegancko zignorować szczekającego Fafika sąsiadów czy nie reagować na cmokanie ciotki Marioli, która później narzeka na sierść na ubraniach. Jeśli nie masz możliwości przyjechać na psie przedszkole do Poznania, zapraszamy na kurs Ogarnij szczeniaka w 33 dni.

Zaangażowanie i systematyczność właścicieli

Samo uczestniczenie szczeniaka w psim przedszkolu nie przyniesie pożądanych efektów, mimo, że spotkania odbywają się co tydzień. Szkolenie psa to konieczność systematycznej pracy i zaangażowania opiekunów. Dlatego w Mam Psa. I co teraz? pomiędzy każdymi zajęciami omawiamy zadania domowe oraz to, co najlepiej robić, by progresować naszego szczeniaka. Nauka opiera się wyłącznie na pozytywnych skojarzeniach, na przykład w postaci jedzenia, zabawki czy innych nagród.

Psie przedszkole to naprawdę dobry pomysł!

Wielu właścicieli szczeniąt zastanawia się czy zajęcia z psiego przedszkola to must have dla każdego nowo upieczonego opiekuna. Nie jest to konieczność, jednak niesie ze sobą fajne profity. Nasz pies, dzięki uczestnictwu w zajęciach, ma szansę przyswoić najważniejsze zagadnienia z zakresu posłuszeństwa, motywacji i psiego savoir-vivre. Nabywa umiejętności społecznych, uczy się komunikacji z innym psem. Właściciele natomiast poznają różne metody szkoleniowe, które mogą stosować później wraz ze swoim psem na co dzień. Przedszkole dla psów to wspaniałe preludium, zarówno dla szczeniaka, jak i jego opiekunów, do dalszego, zbalansowanego wspólnego życia.

Zapraszam na psie przedszkole w Mam Psa. I co teraz? Aby dołączyć do zajęć, wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej. Cena przedszkola to 600 złotych, a jeden cykl to aż 6 naładowanych wiedzą praktyczno-teoretyczną zajęć.

trenerka w ośrodku szkoleniowym Mam psa. I co teraz? Pomaga naprawiać i budować więź na lini pies-człowiek. Rzuciła położnictwo, żeby poświęcić się pracy z psami, co było najlepszą możliwą decyzją. Prywatnie przewodniczka Demona i Norka, z którymi szlifuje nosework i przygotowuje się do sportów gryzionych. 

Sprawdź Nasze
Kursy i Produkty

Więcej
artykułów

Czyszczenie magazynów

Obroże z klamrą i półzacisk -50%
Saszyta rushoffa w całkiem fajnej cenie :)