Pracujecie ze zwierzakami? Dowiedzcie się, jak wyceniać swoje usługi!

autor

DATA

kategoria

tagi

Właściciele zwierzaków traktują dziś swoje czworonogi (i nie tylko!) jak członków rodziny. Dlatego też starają się jak najlepiej zadbać o ich zdrowie, samopoczucie czy wygląd. Wszystko to sprawia, że branża Pets, czyli biznesy świadczące usługi dla zwierząt, stale się rozwija, oferując wiele możliwości takim specjalistom, jak groomerzy, behawioryści czy weterynarze. Jeśli prowadzicie już działalność lub rozważacie jej założenie wiecie zapewne, że jednym z kluczowych aspektów jest umiejętność właściwego wycenienia swoich usług. Razem z Booksy zebrałam garść porad jak to zrobić. Dowiecie się z niego, jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu cen w Waszym biznesie i w jaki sposób je komunikować. Zaczynamy!

Finanse – temat tabu?

Pieniądze to nieodłączny element prowadzenia każdej działalności. Jeśli chcecie odnieść sukces w branży Pets – bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania w zakresie finansowym ani rusz! W swojej codziennej pracy będziecie musieli bowiem zmierzyć się z wieloma rozmowami czy negocjacjami dotyczącymi cen usług, wynagrodzeń Waszych pracowników czy kosztów ponoszonych w związku z prowadzeniem działalności. Pewność siebie i przejrzysta komunikacja są niezwykle istotne dla efektywnego zarządzania finansami i osiągania sukcesu. Dlatego właśnie, prowadząc biznes – zarówno w branży Pets, jak i właściwie w każdej innej – nie możecie unikać i obawiać się otwartej rozmowy o finansach.

Jakie czynniki kształtują ceny usług?

Przed ustaleniem cen swoich usług, musicie dokładnie przeanalizować różne czynniki, które będą wpływały na ich wysokość. Według mnie najważniejsze obszary, na które należy zwrócić uwagę, to: Wasza wiedza i kwalifikacje, posiadane doświadczenie, miejsce, w którym świadczysz usługi, unikalna wartość oferowana w Waszym biznesie i oczywiście koszty prowadzonej działalności.

Wiedza i kwalifikacje

Na poziom świadczonych przez Was usług wpływają różne czynniki. Odbyte szkolenia czy certyfikaty, które podnoszą Wasze kompetencje i sprawiają, że potrafisz zająć się pupilem swoich klientów jeszcze lepiej, przekładają się na wartość Waszych usług i prawdopodobnie jeszcze większe zainteresowanie wizytą w Waszym salonie czy gabinecie. Klienci są po prostu skłonni zapłacić więcej za usługi wykonane przez wykwalifikowanego specjalistę! Regularne szkolenia i kursy to często niemały wydatek, dlatego możecie z powodzeniem traktować je jak inwestycję, która zwróci się w przyszłości w postaci wzrostu wartości świadczonych przez Was usług, a tym samym wzrostu Waszego dochodu!

Doświadczenie

Posiadane doświadczenie jest niezwykle ważne. Lata pracy ze zwierzakami, a tym samym znajomość branży, potrzeb klientów i ich oczekiwań, przekładają się na poziom cen Waszych usług. Pamiętajcie jednak, że doświadczenie powinno iść w parze z nieustannym rozwojem, dlatego tak ważne jest aktualizowanie swojej wiedzy i poszerzanie kompetencji. 

Miejsce, w którym świadczycie usługi

Na poziom cen w Waszym biznesie wpływa również jego lokalizacja. Ceny usług w różnych częściach kraju mogą bowiem różnić się od siebie, co wynika między innymi z kosztów prowadzenia działalności, cen wynajmu lokalu czy konkurencyjności. Pamiętajcie, że istotne jest zapoznanie się z cenami oferowanymi przez inne, podobne biznesy w Waszej okolicy. Nie chodzi jednak o to, abyście bezwzględnie dostosowali swoje ceny do cen konkurencji. Ważna jest jednak świadomość co oferują salony i gabinety, do których z łatwością mogą umówić się Wasi obecni oraz potencjalni klienci.

Unikalna wartość

Przy ustalaniu cen usług warto rozważyć wartość dodaną, jaką oferujecie swoim klientom. Może ona obejmować np. indywidualne podejście do każdego zwierzaka, stosowanie najwyższej jakości produktów, specjalne zabiegi czy też dostępność dodatkowych usług. Jeśli potraficie dostarczyć klientom coś unikalnego i wyjątkowego, powinno to znaleźć odzwierciedlenie w poziomie cen Waszych usług!

Koszty prowadzenia działalności

Ustalając ceny swoich usług, musicie oczywiście przeanalizować dokładnie koszty związane z prowadzeniem Waszego biznesu. Zaliczają się do nich opłaty za wynajem lokalu, zakup i konserwacja sprzętu, koszty materiałów czy wynagrodzenia dla pracowników. Wszystkie te wydatki muszą zostać uwzględnione, aby Wasz biznes był rentowny!

Pewność siebie to podstawa!

Pewność siebie przy ustalaniu cen usług jest niezwykle ważna. Pozwala ona zdecydowanie komunikować wartość, jaką dostarczacie swoim klientom. Będą oni bardziej skłonni zapłacić określoną przez Was kwotę, jeśli potraficie wyraźnie przedstawić korzyści, które oferujecie w zamian. Postarajcie się, aby Wasz potencjalny klient mógł w łatwy sposób zorientować się, jak pracujecie na co dzień, jakie macie doświadczenie i dlaczego warto odwiedzić Was ze swoim pupilem. W jaki sposób to zrobić? Pomocne będą social media, strona internetowa czy wizytówka Booksy, gdzie odbiorca może zapoznać się z Waszą ofertą, Waszym portfolio czy opiniami innych klientów. Jeśli nie korzystacie jeszcze z systemu od Booksy, który ułatwi Was pracę i pozyskiwanie nowych klientów, już dziś zapoznajcie się z ofertą i testujcie za darmo!

Trenerka psów, założycielka „Mam psa. I co teraz?”. Właścicielka fundacji „Pies OD-Nowa”, w której psy określane jako trudne, mają szansę na lepsze życie, dzięki wewnętrznym szkoleniom. Zawodowo z światem psów związana od 2015 roku, zaczynając od wolontariatu w hodowli „Poezja Ruchu”.
Certyfikowana Senior Animal Trainer Czeskiej Akademii ATA Jiri Scucka. Ukończyła prestiżową szkołę NePoPo® Training School Silver and Gold Program Barta i Michael'a Bellon – twórców systemu NePoPo®. Jej misją jest budowanie pewności siebie u właścicieli psów oraz pomaganie im w zrozumieniu swoich podopiecznych, tak, aby mogli być dla nich jak najlepszymi i świadomymi przewodnikami.
Prywatnie opiekunka czterech psów: Kofi, Luźno, Zuu i Mariusza. Kocha sportowy tryb życia, dobrą książkę, góry i morsowanie.

Sprawdź Nasze
Kursy i Produkty

Więcej
artykułów

Czyszczenie magazynów

Obroże z klamrą i półzacisk -50%
Saszyta rushoffa w całkiem fajnej cenie :)