FAQ - Pytania i odpowiedzi

Hotel dla Psa - FAQ

Ile razy dziennie mój pies będzie wychodzić na spacer?

Psy wyprowadzamy na spacer/wybieg 4 razy dziennie

.

Ile czasu pies spędza w klatce kennelowej?

Dorosły pies powinien spać ok. 16h na dobę. Dbamy o to, aby wprowadzane aktywności zaspokajały potrzeby Twojego psa, tak, aby pomiędzy nimi mógł spokojnie wypocząć.

 

Czy podczas pobytu mój pies ma kontakt z innymi psami?

Jeśli jest dobrze zsocjalizowany, a w tym samym czasie przebywają u nas psy, które nie mają problemów w interakcji z innymi czworonogami, to oczywiście może mieć z nimi kontakt.

 

Czy mój pies będzie puszczany luzem, aby pobiegać?

Jeśli tylko wraca na zawołanie i nie ma problemów behawioralnych, które stanowiłyby problem, to oczywiście może spędzać czas luzem na naszym wybiegu.

 

Czy mój pies będzie wychodzić na spacer poza teren ośrodka?

Tak, wychodzimy na spacery również poza nasz teren. Mamy wokół pola i lasy idealne na psie spacery.

 

Czy mój pies dostanie jedzenie do klatki czy na dworze?

Psy przebywające w naszym hotelu karmimy zgodnie z zaleceniami właściciela.

 

Jak wygląda dzień psa w hotelu?

Pierwsze poranne siku psy mają ok. 7.00. Następnie po kolei wychodzą na spacery. Kolejne aktywności zaczynają o godzinie 14.00, a te wieczorne o godzinie 19.00.n Jeśli Twój pies potrzebuje mieć inny tryb dzienny, zgłoś to podczas przyjęcia psa.

 

Czy budynek, w którym przebywają psy ma odpowiednią temperaturę wewnątrz? 

Dbamy o to, aby latem pomieszczenie dla psów było wietrzone, a zimą na tyle dogrzane, aby psy przebywające w naszym hotelu nie marzły.

 

Czy mój pies będzie miał stały dostęp do wody, nawet w kennelu?

Tak, psy mają wodę w klatce kennelowej, a także stały dostęp do wody na zewnątrz.

 

Co jeśli mój pies nie umie w klatkę (nigdy nie miał wprowadzanej)?

Psy przebywające w naszym hotelu, w trakcie dnia, między aktywnościami oraz w nocy, odpoczywają – każdy pies w swojej klatce. Robiąc u nas rezerwację, musisz mieć świadomość, że pies, który nie miał wcześniej wprowadzonej klatki, może to różnie znieść. Istnieje możliwość pozostawienia nam wcześniej Twojego psa na dobę, aby przed dłuższym pobytem w hotelu sprawdzić, jak czuje się w tej sytuacji.

 

Czym różni się hotel dla psa z treningiem od hotelu bez treningu?

W czasie pobytu Twojego psa w naszym hotelu, istnieje możliwość wprowadzenia mu jednocześnie treningu. Nasi trenerzy popracują wtedy nad problemami Twojego psa, zgłoszonymi podczas jego przyjęcia. W dniu odbioru psa, przekazujemy Ci nasze spostrzeżenia i wskazówki do dalszej pracy.

 

Psia Od-Nowa - FAQ

Jak przygotować się do Od-Nowy?

W tym celu przejdź przez naszą specjalną Check-Listę!

 

Ile razy dziennie mój pies będzie wychodził na zewnątrz?

Pies będzie mieć zapewnione aktywności spacerowe 4-6 razy dziennie (treningi, spacery, socjal)

 

Czy mój pies będzie tęsknić?

Tak i nie. Zmiana miejsca, sytuacji oraz opiekunów może być początkowo stresująca dla Twojego psa. Może się to objawiać tym, że pies przez pierwsze 2-3 doby nie zje swojego posiłku. Pamiętajmy jednak, że psy żyją tu i teraz, a więc stosunkowo szybko przystosowują się do nowych sytuacji. Nic mu nie będzie!

 

Czy klatka kennelowa nie będzie za mała dla mojego psa?

Nie. Dobieramy wielkość klatki tak, aby Twój pies był w stanie swobodnie w niej leżeć, obrócić się czy stanąć.

 

Czy kiedy wrócę po mojego psa, będzie mnie pamiętał?

Jak najbardziej! Warto również zaznaczyć, że pies nie obrazi się za to, że go u nas zostawiłeś/aś. Pamiętaj jednak, że pies pamięta również te zachowania, których się przy Tobie nauczył! Wróci do nich w 3 dni, jeśli nie będziecie się stosować do naszych zaleceń po Od Nowie.

 

Ile treningów będzie miał mój pies w ciągu dnia?

1-2 treningi. Wszystko zależy od tego, jakie problemy mamy do przepracowania. Zdarza się, że jeden trening będzie wymagał od psa tyle skupienia i wysiłku, że w zupełności wystarczy. Po takiej aktywności pies będzie mieć spanko do końca dnia i tylko spokojne wyjście na siku.

 

Jak wygląda dzień psa na Od Nowie?

Tryb dnia każdego psa ustalany jest indywidualnie. Należy jednak pamiętać, że pierwsze kilka dni to aklimatyzacja, obserwacja, budowanie relacji i zaufania do nowych ludzi. Dlatego też trening oraz plan dnia jest ustalany na bieżąco.

 

Czy codziennie będę informowany/a jak się ma mój pies ?

Kontaktujemy się co drugi dzień, aby dać znać, co słychać u psa i jak idą treningi. Wówczas wysyłamy też filmy i zdjęcia z jego pobytu na szkoleniu.

 

Czy ktoś zostaje z psami w nocy?

Oczywiście! Przez całą dobę dbamy o komfort i bezpieczeństwo Waszych psów – nigdy nie zostają bez nadzoru.

 

Czy mój pies może jeść smaczki podczas Od Nowy? 

Preferujemy i zalecamy pracę z psem na jego suchej karmie bytowej. Mimo to możesz przywieźć dla niego coś ekstra – użyjemy takiej nagrody za super progress w treningu, żeby wzmocnić dobre i pożądane zachowania.

 

Czy mogę odwiedzić mojego psa podczas jego pobytu na Od Nowie?

Nie zalecamy. Wynika to z faktu, że psy często są ze swoim właścicielem silnie związane emocjonalnie, co powoduje, że odwiedzenie go w trakcie budowania treningu może nas cofnąć do początku pracy.

Czyszczenie magazynów

Obroże z klamrą i półzacisk -50%
Saszyta rushoffa w całkiem fajnej cenie :)